Published On: 10 Korrik, 2016

Përballja e Portugalisë me Francën në finale

 

Portugalia dhe Franca do të përballen sot, në ndeshjen e finales së kampionatit evropian në stadiumin Stade De France.

Ballafaqimi i sotëm do të jetë një ndeshje derbi, pasi kemi përball dy skuadra evropiane të forta, me Francën që mundi kombëtaren e Gjermanisë, dhe mund të llogaritet favorit pasi luan në shtëpinë e saj, dhe Portugalinë e Cristiano Ronaldos e cila është bërë e pandalshme.

Prishtina Football Fest, vazhdon me organizimin më të madh deri më tani, që sot përmbyllet me një koreografi speciale, direkt në sheshin Skënderbeu, ku në orë 21:00 shfaqet ndeshja e finales ndërmjet Portugalisë dhe Francës.

Ndjekjen e transmetimeve të të gjitha ndeshjeve të kampionatit evropian në Prishtina Football Fest është mundësuar nga përkrahja e sponsorëve tanë, të cilët i falënderojmë përzemërsisht, siç janë, Sponsori zyrtar, Coca Cola, Sponzori Gjeneral Vala, Sponsorët Gold: Kreativ, Red Rain, Jaffa, Sponsorët Silver: Meray, Maretti, Princ Caffe, Buquku, si dhe Sponsorët e tjerë: Agrocoop, Stratffordshire University, Riinvest Colege, Chio, Pozhegu Brothers, Uji Jon, pastaj Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sporteve, Ministria e Punës dhe Mirëqenies Sociale, Ministria e Integrimeve Evropiane dhe Ministria e Diasporës, Komuna e Prishtinës, Ambasada e Republikës së Shqipërisë, Ambasada e Republikës Federale të Gjermanisë, Zyra Diplomatike e Belgjikës,

Prishtina Football Fest, është organizuar nga KD Events&Communications, dhe mbahet në sheshin Skënderbeu në Prishtinë, deri më 10 korrik 2016.

Për më shumë të reja na ndiqni në faqen e Facebook-ut, Prishtina Football Fest.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...