Published On: 19 Shkurt, 2016

Për ty linda nënë Kosovë

Mustafë Shabani

Për ty linda nënë Kosovë
(Heroit të kombit Adem Ukëhaxhajt)

 

Në PAQE linde, dashuri dhurove
ah Kosovë vend i bekuar
qizmë të huaj kurrë nuk durove
djepi yt trimat e uruar !!!

Hapi yt kushtrim rinie
Gjaku i shtrenjtë besë e Dardanisë
Kënga yte amanet Ilirie
komandosët e Shqipërisë!!!

 

Një Sali lindi Dukagjini
komandant me dije shkollë
nga Deçani Adem kushtrimi
për ty linda dhe vdesë nënë Kosovë!!
19.02.16 Emmendingen

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...