Published On: 4 Tetor, 2016

Për të gjitha ato hiena filomalazeze, që duan t’ia falin territorin malazezve dhe ta zbrazin Kosovën?

 

A ka shqiptarë që pyesin dhe ju nga Kosova e diaspora që i jepni mbështetje këtij projekti antishqiptar, se çka mbetet pas, nga realizimi i këtyre dy projekteve antishqiptare, falje e territorit dhe dëbim i shqiptarëve? Tkurrje+dëbim = Zhbërje e Kosovës!

 

Si po merrni kaq shumë guxim, ju President, ti kryeministër, e ju llavë hienash e ujqërish që po bëheni, jo vetëm në Kosovë, por madje edhe diasporën e virgjër e keni helmuar dhe mashtruar me trillime e mashtrime, se 8.230 hektarë tokë janë të Malit të Zi.

Si është e mundur që shqiptarët sot ju durojnë dhe ju keni guxim të shpifni, deri sa ju doli turpi dhe boja, duke e shtyrë, me para e pa para Europën, që ta kushtëzojë

E ju kinse LDK-ja zyrtare, një llavë mashtruesish që keni mbetur aksidentalisht në krye të saj, doni të falni territore për viza.

Dhe a e dini o lexues pse duan ta bëjnë heqjen e vizave? Që ta braktisin Kosovën edhe nja 100 a 200 mijë shqiptarë sa më parë, dhe papunësia të bie në prag minimal, siç e ka zgjidh Shqipëria në 25 vjet demokraci, duke e nxjerrë gjysmën e popullsisë jashtë vendit, në Greqi së paku 800 mijë shqiptarë, në Itali 600 mijë, dhe po kaq edhe në vendet tjera nëpër botë, duke ikur shqiptarët nga sytë këmbët.

Dhe kjo Qeveri tani don ta përmbyllë projektin antishqiptar të dy qeverive Thaçi, që i ka detyruar së paku 300 mijë shqiptarë të ikin nga Kosova, dhe po aq të tjerë të mos mund të kthehen. E mbani mend se pas luftës bashkë me shqiptarët e dëbuar nga Millosheviçi, po ktheheshin edhe shqiptarët që e kishin stabilizuar jetën në perëndim, kishin marrë letra e shtetësi, por e donin Kosovën më shumë se çdo të mirë në jetë, dhe donin të bëheshin pjesë e krenarisë kombëtare.

Pra, me heqjen e vizave tani, në këtë mënyrë, po realizohet plani i dështuar i Millosheviqit, kur dëboi nga Kosova një milion shqiptar. Tashmë një e treta e këtij plani është realizuar dhe Kosova ka filluar të ndeshet me shpopullimin.

LDK duhet ti thotë ndal këtij projekti demoniak serb, dhe të tjerave forca antishqiptare, dhe jo ti bashkohet lukunisë kriminale të kastës kriminale në PDK.

Por, forcat e errëta, të të ashtuquajturve komandantë, bizarët, që vranë dhe bën terror ndaj forcave shpirtshqiptare të lidhura me Rugovën, kryen punën e forcave, demoniake, që edhe sot janë aktive si thotë intelektuali i shquar Arif Mati.

Pra, këta zëra në LDK që duan të falin territor për viza, po bëjnë tradhtinë më të madhe kombëtare që ka mundur ta bëjë LDK-ja ndonjëherë. Pra, atë që Rugova me ngulm e mbrojti si tezë, duke refuzuar me çdo kusht hyrjen në luftërat e ndezura nga Milloshevii në Ballkan, që ta mbrojë biologjinë shqiptare, pra qenien shqiptare, sot kjo LDK në paqe përkujdeset që ta bëjë të kundërtën, dhe ka ende idiotë që shkruajnë e deklarojnë se po e mbrojnë rugovizmin duke e mbrojtur Isa Mustafën.

Kjo LDK, po realizon projektet serbe një për një, që i ka marrë përsipër kasta kriminale politike e PDK-së, gjatë luftës dhe pas luftës. Kjo kastë që pranoi degjenerimin e shtetit të Kosovës, të panjohur vetëm formalisht me pakon e Ahtisarit, dhe që po e shkatërron edhe atë pak shtet e sovranitet të krijuar me atë pako, në bisedimet tashmë odiseadike – që ka hyrë për një dekadë në Bruksel.

Pra, shqiptarët kanë nevojë për një LDK rugoviane, siç ishte me mision kombëtar, dhe jo për një shpërfytyrim të saj, duke u kthyer në levën kryesore të PDK-së, por vetëm të kastës së saj kriminale, që po e shet, po bën pazare, me identitetin shtetëror e shqiptar për të shpëtuar lëkurën e vet nga Gjykata speciale para së gjithash, për shkak të krimeve të panumërta, ndaj atdhetarëve, krimit të organizuar, uzurpimeve dhe krimit fiskal.

LDK-ja duhet të jetë mbrojtëse e shtetit nga këta piratë kriminal, dhe jo urë e realizimit të tradhtive. Dhe kjo duhet të fillojë dhe të bëhet ashtu siç arritën që rreth dhjetë deputetë të LDK-së, të përkrahur edhe nga disa (rreth 4 deputetë) të PDK-së, si dhe me opozitën ta ndalojnë faljen e tokës Malit të Zi, të gati një përqind të territorit.

A ka shqiptarë që pyesin dhe ju nga Kosova e diaspora që i jepni mbështetje këtij projekti antishqiptar, se çka mbetet pas, nga realizimi i këtyre dy projekteve antishqiptare, falje e territorit dhe dëbim i shqiptarëve: Tkurrje+dëbim = Zhbërje e Kosovës!

SHQIPTARI.EU

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
 1. fery thotë:

  Per me marre vendime te renesishme per shtetin tend pra ,per Kosoven ,ai ose ata qe e marrin verdiktin e popullit duhet te jene persona me integritet,duhet te jene persona te kalitur me shkence ,dije dhe duhen te kene njiohuri te pergjithshme me shume sr te tjeret qe nuke jane zgjedhur,duhet te jene politikan te afte, diplomat dhe burreshtetas te nivelit te karte
  Politika ,diplomacia dhe te qenit burreshtetas nuke mesohet me 6 muaj ose 1vjete ose,dy vjete lufte.Ne lufte meson me qene vetem luftetar i shkathet dhe i kujdeseshem se ndryshe ,te kape plumbi kurse , polituka dhe diplimacia nuk mesohen as per 20 vjete,as per 30 vjete.
  Kure u pavarsua republika me e zhvilluar dhe me e pasur e ish federates jugosllave ,Sllovenija ,ne Slloveni u kthye diplomati slloven me nam , i pensionuar ne Kombet e Bashkuara ,z Janez Stanovnik i cili ne ndertesen e KB ne New York i kishte kaluar plote 35 vite pune ne pune dhe detyra te ndryshme te kesaje organizate botrore dhe , jo pse Sllovenija nuke kishte njerez te afte per ta menaxhuar shtetin e posaformuar por , shtetit te posalindur i duhen njerez me eksperience politike dhe dipomatike ne menyre qe te dije ne momente te caktuara ,te marre vendime te rendesishme qe nuk e demtojne shtetin e posakrijuar.Dhe , .z.Janez Stanovnik me sa me kujtohet ,nuk morri asnji post shtetror ne hirarkine e shtetit slloven mirpo ,ne Slloveni ate kohe ,asnji vendim nuk u merrte pa dijen dhe lejen e tije.
  Se si kaloje Kosova keto 17 vite dhe si eshte sot…cilat ishin pasojat e injorimit te skajshem te perzgjedhjes kualitative psh.sipas modelit slliven..cfare bene ose , cfare nuke lane pa be te padijshimit per te ardhur ne poste shtetrore dhe sot ,jemi ku jemi kurse, pasojat e ketij injorimi po i paguan populli ,i nderuat shqiptari.eu..dhe jo vetem kaq por ,pasojat e kesaje hallakame shqiptare dhe logjikes provinciale e primitive ne stilin , urraa, hajdee ..ta djegim nji shpi ,e ta pjekim nji buke , do ti ndiejme efhe nji kohe te gjate dhe ,do ti paguajne edhe shume gjenerata pase neshe,per fat te keq…!!!

  Përgjigjiuni
  Pelqej(11) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...