Published On: 9 Janar, 2016

Për Shpend Ahmetin protesta ka përfunduar kur janë përfunduar fjalimet

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”, ka shkruar se qytetarëve nuk ju shihej fundi sot në protestë.

Ky ishte mesazhi kryesor dhe më i fuqishëm ndaj qeverisë e cila po mendon se ka legjitimitet për të vazhduar. Numri i qytetarëve ishte madhështor dhe mua nuk më kujtohet ndonjë tubim më i madh. Është e qartë që kjo qeveri duhet të shkojë.

Ky është postimi i tij i plotë:

Qytetarëve nuk ju shihej fundi sot në protestë. Ky ishte mesazhi kryesor dhe më i fuqishëm ndaj qeverisë e cila po mendon se ka legjitimitet për të vazhduar. Numri i qytetarëve ishte madhështor dhe mua nuk më kujtohet ndonjë tubim më i madh. Është e qartë që kjo qeveri duhet të shkojë.

Gjatë fjalimeve të fundit individë filluan të gjuajnë gjësende në oborrin e Qeverisë. Përkundër thirrjeve të kryetarit të VV që protesta të përfundojë në mënyrë paqësore dhe tentativave te Fisnikut e Rexhepit e të tjerëve për ti qetësuar, një numër shumë i vogël eskaluan dhe titujt e portaleve u vërshuan.

Për mua protesta ishte madhështore. Qytetarët u përgjigjen masivisht. Disponimi ishte madhështor. Disa individë nuk do të ma prishin këtë ndjenjë. Për mua protesta përfundoi kur përfunduan fjalimet.

Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Loading...