Published On: 29 Mars, 2016

Për shkak të oksigjenit ndërpritet puna në Pallatin e Drejtësisë

Që nga sot, nga dy orë në ditë punonjësit e Pallatit të Drejtësisë do ta ndërpresin punën, për shkak të kushteve të këqija të punës.

Ky lajmërim ka ardhë nga Sindikata e Judikaturës në Gjykatën Themelore në Prishtinë, ku thuhet se vendimi ishte marrë në mbledhjen e 25 marsit.

Punëtorët ankohen se ky objekt ka mungesë të oksigjenit dhe si pasojë disa punëtorë kanë pasur probleme shëndetësore.

“Andaj punonjësit e kësaj gjykate vendosen se duke filluar që nga sot me datë 29.03.2016, do të ndërprerjen punën nga dy orë në ditë, prej orës 13 deri në ora 15. Kjo formë e protestës do të vazhdoj deri në riparimin e sistemit të ajrosjes në këtë objekt. Nëse organet kompetente nuk marrin masa në plotësimin e kësaj kërkese, punonjësit paralajmërojnë ndërprerje totale të punën në ndërtese”, thuhet në komunikatën për media.

Protestës, siç theksohet edhe në komunikatë i janë bashkangjitur institucionet tjera të akomoduara në Pallatin e Drejtësisë si Gjykata Supreme, Gjykata e Apelit, Prokuroria e Apelit dhe ajo Themelore./KosovaPress/

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Po qfar oksigjeni more rrrrenca thotë:

    Jane mesue idiotat me qene ne qeneer te qytetit, e kish spo ka ajr!!,! Ose lifti spo punon……pune e madhe tre kat i ka ndertesa………komplet kete administrateduhet me e oerjshtue edhe me punesue njerez te rinj..

    Përgjigjiuni
    Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...