Published On: 21 Prill, 2016

Për Majlinda Kelmendin u ngrit zyrtarisht flamuri i Kosovës dhe u intonua himni i Kosovës në Rusinë e Putinit

 

Agim Vuniqi

Saatchi & Saatchi është kompani globale e komunikimit dhe reklamave, e cila deri me 2005 ishte Ndërmarrje publike, pastaj kaloi në atë private, është e njohur për 7 milionë euro, të cilat u paguan me kërkesën e Thaçit, që kishte si qëllim ngritjen e imazhit të Kosovës në botë… Pagesa milionëshe për Saatchi & Saatchi nuk kishte ndonjë efekt, e cila përveç fytyrave të qeshura të të rinjve dhe shikimit drejt lartësive nuk tërhoqi interesimin e të huajve për të investuar në Kosovë…

Xhudistja Majlinda Kelmendi është ambasadori më i mirë i Kosovës. Kelmendi ishte kampione e botës në xhudo për vitin 2013 dhe 2014 dhe kampione evropiane në vitin 2014 . Fituese e dyfishtë i Grand Slam në Paris në vitin 2015 dhe 2016. Tash Kelmendi fitoi vendin e parë dhe medalien e artë për herë të dytë në Rusi, ndërsa Nora Gjalova mori medalien e bronztëm ato shoqërohen gjithmonë nga traineri dhe selektori i Kosovës në xhudo Drtiton Kuka. Majlinda Kelmendi do te jete dlamurtare për Kosovën në Lojërat Olimpike 2016 në Rio.

Kosova njihet më tepër përmes xhudistes Majlinda Kelmendi, për te u ngrit zyrtarisht flamuri i Kosovës dhe u intonua himni i Kosovës në Rusinë e Putinit. Majlinda dhe të rinjtë e tjerë të suksesshëm në botë po bëjnë shumë më tepër në ngritjen e imazhit të Kosovës, sesa që bëri Thaçi dhe 7 milionë euro të hedhura kot së koti. A thua ku do t’ishin rezultatet e të rinjve kosovarë po të ndaheshin 7 milionë në fushën e sportit dhe në lëminë e patentëve dhe novatorëve të rinj që do të shquheshin me “know-hoë”.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...