Published On: 17 Korrik, 2016

Për ju turkoshak, mbështetës të terrorit dhe antishqiptarizmës


Naim Miftari

Shqiptarët e Kosovës dhe Maqedonisë dhe Shqipërisë, disa që flasin turqisht në familjet e tyre, e që se din as vet se çfarë janë me kombësi, por edhe disa të tjere turkofilë apo magar shqiptar, i gëzohen faktit se si Erdogani sot po e shkatërron themelin ushtarak republikan në radhët e ushtrisë turke, që kryesisht komandohej nga gjeneralët shqiptarë prej qindra vitesh me radhë…. Madje ata janë edhe heronjë kombëtar të Turqisë, si Kemajl Ataturku, Kenan Evreni… dhe tani ky gjenerali tjetër shqiptar i shquar Adem Huduti, e shumë ushtarak të tjerë… turp për ju që jeni kundër këtyr figurave të shquara shqiptare, dhe jeni rreshtuar pro turkut Erdogan.

Turqia sot është sponzorizuesja kryesore e dhunës shtypëse ndaj popujve autokton dhe ndihmuese e terrorizmit nëpërmjet Isisit, Al Nustras, Frontit… sot këto Turqinë e kanë si bazë mbrojtëse, e që luftojnë në emër të islamit të rremë.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Pranvera thotë:

    Historikish ata kurr nuk kan qene miqet tane, shpresoj se keta njerez jane ne promile qe e simatizojne ate njeri, arsyeja injoranca dhe lakmia per pak para.Mjerrim!

    Përgjigjiuni
    Pelqej(6) Nuk Pelqej(1)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...