Published On: 19 Shkurt, 2016

Për herë të tretë gazlotsjelljës, diçka hudhet në drejtim të Kadri Veselit

Opozita sërish hedh gazlotsjellës, dhe pavarësisht kësaj deputetët të bërë grumbull thuaja dhe në këmbë duke ikur nga tymi I gazit lotsjellës, po voton për shmangie nga rregullorja e punës së Kuvendit. Por, shumica e deputetëve kanë dalur jashtë.

Për herë të tretë dështon seanca e sotme, duke folur në foltore edhe për të tretën herë hedhin gazë lotsjellës, Naser Osmani kryeatri i komisioni pwr ekonomi nuk ndal fjalimin e tij përkundër gjendjes së krijuar për herë të tretë. Gjithashtu edhe kryetari Kadri Veseli kërkon që të votojnë këtë projektligj, gjithahstu Veseli këkron nga adminstrata që ti numrojnë votat. Veseli këkron që të qetësohen dhe këkon në fudn që të pushojnë në një pauzë pesë minutshe.

Kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli, përkatësisht një pjesë e Kryesisë së Kuvendit ka vendosur të përjashtojë nga seanca nëntë deputetë të opozitës kryesisht nga Vetëvendosja që të largohen nga punët e Kuvendit të Kosovës, sipas nenit 67 të Kushtetutës. Të përjashtuar janë Albin Kurti, Visar Ymeri, Fisnik Ismaili, Shqipe Pantina, Faton Topalli, Mytaher Haskuka, Aida Dërguti, Salih Salihu, dhe Enver Hoti. Opozita sërish hedh gazin lotsjellës, ndërsa ka njoftuar për zëvendësimin e deputetit të PDK-së Rrustem Mustafa Remi./ Shqiptari.eu

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...