Published On: 5 Qershor, 2016

Për hajna edhe spiuna të Serbisë

 • Pse pjesa dërmuese e gazetarëve jemi nana e injorancës?!!!
 • Milaim Zeka
  Sot, kalaja e krimit në Kosovë, Agjencia e Privatizimit, pra AKP-ja, i paskan ra Bedri Selamanit, dhe Hotel Victorys.
  Një njoftim i shkurtër për Bedri Selmanin, para luftës, gjatë luftës, dhe pas luftës.
  Bedri Selmani, para luftës, gjatë luftës, dhe pas luftës, shumë e ka ndihmuar luftën. Shumë e ka ndihmuar pas luftën. Shumë ua ka mbush gushën pjesës dërmuese të ish-komandantëve të luftës, dhe politikanëve të pasluftës. E di që vetëm deri në vitin 2003, nja katër milion litra naftë e benzinë i kanë pas marrë do komandantë.
  Ai, pra Bedri Selmani, shumë e ka ndihmuar PDK-në. Me krejt shpirtin e tij. Ma shumë e ka dashtë PDK-në, se gruan e vet. Ma shumë ka ba për PDK-në, se për familjen e vet.
  U ba edhe deputet. Ju ka ndihmuar edhe në publikime të ndryshme.
  O fell kanë me ta ngulë bre Bedri, i thojsha. Edhe ja ngulen. Ani, s’ka gja, po dëshiroj t’ju them diçka kolegëve të mi gazetarë: Mani more, mos hyni në gjynah me Bedrinë e shkretë, se me dalë ai me njëfarë fletoreje e me kallxu se sa gazetarit i ka dhanë pare në emrin e PDK-së, bash shumica, kaps baheni. Gjujuni PDK-së nëse keni bythë.
  Tregoni se Bedri Selmani, asnjë sen nuk e ka ba në këtë dynja pa e pyet: Azem Sylen, Hashim Thaçin, Kadri Veselin, Rrustem Mustafen, deri vonë edhe Rexhep Selimin, e shumë e shumë të tjerë.
  Pres me dalë publikisht e me mbrojt Milazim Krasniqi e Safet Zejnullahi, me shumë gazetarë të tjerë.
  Unë nuk po të mbrojë Ty Bedri, po të vërtetën. Ti ke qenë grazhdi i PDK-së. Ajo që të ka ndodhë Ty sot, i ka ndodhë PDK-së, edhe krejt atyre që ju ke dhënë taxhi…
  Më vjen mirë që po të mbrojë, edhe pse kurrë hajrin pa nuk ta kam. Partia të ka pas dhanë instruksione që mem mbajt larg, sepse unë gjithmonë kam qenë i dyshimtë, edhe i rrezikshëm. Kam qenë gjithmonë i tillë, edhe kam me qenë deri në vdekje: për hajna edhe shpijuna të Serbisë. Këto grupe më kanë mbajtur larg. I falënderoj shumë…
  Nëse ti ke bërë një krim, partia jote i ka bërë 1000 në raport me ty, ndërsa AKP-ja një milion. Prandaj, hiq mos ta ndijë, veq aman del të trego krejt qysh u kanë…
Loading...
 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
 1. Mal Uka thotë:

  Milaim Zeka , secili lexues i shkrimeve tuaja Secili
  ndegjues qe ka ndegjue e percjelle emisonet tuaja Edhe pse
  shumica si une ,kurr nuk kan patur kontakt fizik me ty E
  kan leternjoftimin e karakteristikave tuaja shume
  Kontraverse ! Ti per interes te momentit e lidhe kalin
  ne gardhiqe te hueja e vete futesh mbrenda gardhi sa per
  ta vjedhe pak terfoje per veti e per kali ! Itibarin
  e rrespektin qe ia bere Fatos klosit e kemi ne video
  Musafirin tuaj Kudusin (kodoshin) Lama veq sa nuk e bere
  skyfter me Krah Po edhe njefar Hoxh Duka i xhamive te
  drenices ne ate kohe per ty ishte shpetimtari i kultures
  shqipetare deri Sa organet ia treguen sokakun ! Kur e
  Shoqeroje Kupen jasht vendi dhe u ktheve Ta mori mendja
  se Ti ishe kryetar kuvendi dhe koleges tuaj gazetare
  ia ngjite emrin lope ! Me e thane edhe nje gerdi tuajen
  qe Ti nuk e hek nga goja Se ti je gazetar suedez e ki kulture Suedeze e te tjeret hane bari Ore gjytyrym
  Po ka shipetar me grada akademike te marra ne perendim
  Por punojne me nere per ti ngritur vlere kombit e krenarise
  shqipetare ! Ne fund letrernjoftimi i yt tregon se Ti
  je si sojka qe kecen prej dege e ne dege ,prej lisi
  e ne lise sa per ta qokate e kerkue noj krym ushqim i
  pershtatshem per sojka e sojkana !

  Përgjigjiuni
  Pelqej(14) Nuk Pelqej(4)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Loading...