Published On: 30 Maj, 2016

Për gjashtë muaj, 85 mijë euro për mirëmbajtjen e Kuvendit

Kuvendi i Kosovës ka shpenzuar 85 mijë e 940 euro për ta mirëmbajtur objektin e saj. Krejt kjo për një periudhë të shkurtër prej vetëm 6 muajsh, shkruan Gazeta Fjala.

Kuvendi negocioi me kompaninë “Uni Project” nga Prishtina, të cilës ia besoi këtë punë. Bazuar në njoftimin për dhënie të kontratës që është publikuar në Komisionin Rregullativ të Prokurimit Publik, kriter i dhënies së saj ishte çmimi me i ulët.

 Kontrata mes kuvendit dhe kompanisë fituese është paraparë që të nënshkruhet me datën 1 qershor. /Gazeta Fjala/
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...