Published On: 24 Maj, 2016

Për Gërvallën, LDK-ja është “e sëmurë me kancer, por nuk ka vdekur”

Donika Gërvalla, kryetare e Degës së Lidhjes Demokratike të Kosovës në Gjermani, po kërkon llogari nga kryetari i partisë, njëherësh edhe kryeministër i vendit, Isa Mustafa, dhe nga sekretari i përgjithshëm, Ismet Beqiri, për ngjarjen e fundit në takimin e Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së, ku asaj iu ndalua hyrja dhe u tërhoq zvarrë prej dy personave që po qëndronin në hyrje të sallës.

Gërvalla, që është e bija e Jusuf Gërvallës, të hënën ka bërë kallëzim penal në Prokurorinë Themelore të Prishtinës ndaj Mustafës, Beqirit dhe dy personave të tjerë, të cilët, siç ka thënë ajo, nuk ishin roja të sigurimit, por shoferë, shkruan sot Koha Ditore.

Në këtë kallëzim penal Gërvalla thotë se Mustafa e Beqiri i kanë shtyrë dy personat para derës së sallës që t’ia ndalonin hyrjen dhe të kryenin sulm fizik ndaj saj.

“Paraqes kallëzim penal ndaj Isa Mustafës e Ismet Beqirit për shtyje me dashje në sulmin fizik ndaj meje, si dhe pengim në ushtrimin e detyrës e të drejtave që burojnë nga akti themelor i LDK-së”, thuhet në kallëzimin e Gërvallës.

Dy personat me të cilët është përleshur, ajo thotë se nuk ka arritur t’i identifikojë krejtësisht, por se ka mësuar se janë shoferë e jo roja të sigurimit.

Loading...
 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Xhelal Ferizi thotë:

    dikure motit pate fole–te kam dergue do shkrim e shkrole –e dham fjalen me punue–per shqipni per me u bashkue– por tash shum sa kohra e mote–nuk ndegjohet fjala jote –jo moj moter jo qe besa –nuk ben kshtu veq interesa- kordinime personale– kur atdheu vyshket ngadale — por se duhet me bahskim–me shume shoke je gjith ma trim–jo me i prite veq mot e stinen — atdhetarve me u kthye shpinen –me punue veq per vete –kto nuk jan te mira adete–as nuk jan te mira zakone– se po vuan kjo toke e jone –prej kti vesi egoist– e prej vesi karrierist—s ka me mbete asgje mbi dhe– veq do lot qe ecin rrke –se kshtu kur s mbahet shqipnia–pa u bashkue mbare djelmnia–burra e gra e veprmtar–te gjith kah jan mbi dhe shqiptar—se ky vesi vetiak–do te na i lane trojet me gjak–duhet miq e duhet mjalte–e jo mikun me e lene ne balt– se njihe r fjala kur te jepet– mbahet fprt per jete te jetes –jo ne qdo qast veq me ndryshue–interes me pervetsue– intersin veq per veti–prandaj qajne sot toka e deti– autori xhelal ferizi

    Përgjigjiuni
    Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Loading...