Published On: 17 Maj, 2016

Për drejtorin e spiunëve, as Bllaca as Uka nuk ishin SHIK!, e për të as vrasjet nuk kanë ndodhë ndoshta

 

Ish Drejtori i Kundër Zbulimit në Shërbimin Informativ të Kosovës, Ferat Shala ka deklaruar se Nazim Bllaca dhe Shpresim Uka nuk kanë qenë asnjëherë pjesë e Shërbimit Informativ të Kosovës.

Ndonëse në të gjitha aktakuzat e ngritura nga deklarimet dhe dëshmitë e  Nazim Bllacës, ai është quajtur si bashkëpunëtor i SHIK-ut, Shala  në emisionin “Republika” me Dardan Gashin ka shprehur bindjen se as Shpresim Uka e as Nazim Bllaca s’kanë qenë pjesë e ShIK-ut.

(Update) – Ferat Shala: Dosjet e SHIK-ut duhet të hapen 

(I plotësuar) – Hapja e dosjeve të Shërbim Informativ të Kosovës (SHIK) do duhej të bëhej, ngase kjo do të ishte e shëndetshme edhe për Kosovën.

Kështu ka deklaruar ish-drejtori i Drejtorisë për Kundër Zbulim në Shërbimin Informativ të Kosovës, Ferat Shala.

Ai në emisionin “Republika” me Dardan Gashin ka deklaruar se nuk vendos ai për hapjen e tyre, por mendon se ato duhet hapur.

Shala duke folur për rolin e tij në  këtë organizatë, ka pranuar se ka pasur dhe ka persona që bashkëpunojnë me Serbinë, duke thënë se e di kush janë ata.

Ferat Shala: Unë e kam drejtuar familjen Ramadani në EULEX lidhur me incizimin e “vrasjes” 

Zëvendësministri Ferat Shala, ka folur për herë të parë për akuzat që i janë bërë atij, duke e implikuar në vrasjen e familjes Hajra.

Ai në emisionin “Republika” me Dardan Gashin ka treguar se familja Ramadani kishin kërkuar takim me të, para disa muajsh.

Ky takim sipas Shalës, fillimisht ishte thirrur si miqësor dhe për të kërkuar mbështetje për djemtë që janë në burg, të cilët pretendojnë se po mbahen pa faj.

Më pas Shala ka rrëfyer se ata kishin deklaruar se posedonin një incizim në të cilin Shpresim Uka, pohon se Ferat Shala e kishte paguar një person për vrasjen e Hamzë Hajres dhe familjes së tij.

Shala deklaron se ai kishte refuzuar të dëgjonte këtë xhirim dhe u kishte thënë atyre që për këtë gjë t’i drejtohen EULEX-it.

Gjë të cilën edhe e ka bërë familja Ramadani.

Ndiqeni deklaratën e plotë të Shalës për këtë rast.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Resa thotë:

    LAHPERTA SI KY TIPI, E KANE MBUSHUR KOSOVEN ME GJAK SHQIPTARI, E VELLAVRASJE. KETA JANE BERLLOGU I KOSOVES, QE E KA HELMUAR LUFTEN, LIRINE DHE PAVARESINE E KOSOVES.MJERIM.

    Përgjigjiuni
    Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...