Published On: 29 Prill, 2016

Për çfarë krimesh dyshohet grupi i Azem Sylës prej 51 vetash (Dokument)

  • Por për çka dyshohet ky grup kriminal i udhëhequr nga ish-Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, dhe deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës?

Prokuroria e EULEX’it në bashkëpunim me Prokurorinë e  Shtetit ët Kosovës këtë javë ka nisur procedurat për kapjen e një grupi të madh që dyshohet se ka bërë shpërdorime të mëdha financiare me pronat. Lideri i këtij grupi, sipas Prokurorisë, të premten është dorëzuar në Polici dhe pritet që ai të dalë para Gjyqit për masat e sigurisë që do të merren ndaj tij- pasi që për disa ditë nuk iu lumëruar organeve të rendit.

Por për çka dyshohet ky grup kriminal i udhëhequr nga ish-Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, dhe deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës?

Express sjell dyshimet fillestare të prokurorisë për këtë grup, dhe provat që organi i akuzës ka prezantuar para gjyqit për të arsyetuar bastisjet që janë bërë në afro 40 vende dhe arrestimin e 6 personave.

Në këtë dokument prokurorët kanë renditur një sërë provash që ata posedojnë për këtë grup.

Lexo të plotë dokumentin n’Express!

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...