Published On: 21 Maj, 2016

Për britanikët Kosova ende kërkon pavarësinë, ndërsa Serbia vend i urryer

Bazuar në një hartë për stereotipet e qytetarëve të Britanisë së Madhe për vendet e Europës, del se Kosova ende kërkon të pavarësohet, Shqiperia e do Amerikën e Serbia është vend i urryer.

Kjo hartë është publikuar nga The Independent, dhe shfaq stereotipet që britaniket kanë për Europë, sipas asaj që ata kërkojnë në google, transmeton Gazeta Express.

Për Rusinë britanikët mendojnë se e urren Poloninë, për Austrinë mendojnë se është raciste, ndërsa për Çekinë mendojnë se është vend ateistësh.

Për Bosnjes mendojnë se është e varfër, ndërsa mendojnë se Sllovakia s’e njeh Kosovën.

Për ta parë hartën e plotë klikoni në këtë: link

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...