Published On: 30 Mars, 2016

Për ata që mbrojnë kurvërinë dhe tradhtinë

Tefik Ibraimi

Nuk pata dëshirë ta shkruaj këtë tekst, por më frymëzuan disa pseudo ekspert, gazetar, politikan, të cilët i dolën në mbrojtje Ermirës për zërat, të cilët i lëshonte vetëm për ta kënaq Musa Xhaferin në detyrën të cilën ia kishte caktuar.
●Morali ka qenë vyrtiti më i lartë dhe i pastër te shqiptarët, kjo d.m.th se këta njerëz, të cilët i mbrojnë duhet ti parashtrojnë vetes pyetjen, çka do të thotë të jesh i moralshëm. Po nga u shndërruam në popull që vlerat e pamoralshme ti shndërrojm dhe ti zbusim me emra të lloj- llojshëm vetëm të zbukurohet jomorali.
●Politikanët në botë japin dorëheqje, tërhiqen nga politika shkaku i skandaleve, por kjo nuk mund të pritet nga të pamoralshmit, kurvat dhe njerëzit e shitur me diploma të blera e falco.
●Ne e dimë që kurvëria është pjesë e politikës, mirëpo çdo politikan nuk duhet t’jetë ose t’bëhet kurvë. Por, nëse ju duket vetja atraktiv dhe keni dëshirë ti provoni në krevat të gjithë kolegët partiak dhe anëtarësinë e partisë, duhet të dini se turpi del në shesh pa marrë parasysh kohën.
“Pishankën dikush ta ka qef kështu e dikush ashtu”. E zeza nuk bëhet e bardhë pa marr parasysh gojës së ligë që e keni të ushtruar për të ngrënë mut.
●Kam dëshirë, që këta njerëz që punojn me buton, ti hapin sytë mos të mendojn se neve mund të na shesin përralla se shumë frajk kena me i çu në Pa…dh të Nënës bashkë me portalet dhe politikanët.

LEXONI edhe:

http://www.shqiptari.eu/skandal-trishtues-erotik-ermira-mehmeti-me-musa-xhaferi-ia-ha-krejt-ngulja-incizim-18/

http://www.shqiptari.eu/ja-pse-ali-ahmeti-kercenon-me-vrasje-gjakderdhje-video/

http://www.shqiptari.eu/cmenduria-erotike-e-ermira-mehmetit-me-musa-xhaferrin-epizodi-2-video/

 

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. asha thotë:

    E vertet eshte qfare ka thene ky Zoteriu,kta knaqen populli eshte shendrruar fundrrina ne mjerana,dembela,sepse kur kta ne krye t’vendit bejne kesi gjerash pse populli pse ti zihet per t’madhe ketij populli dhe rinije qe dikur jemi mburre me te.Turpi i mbuloft kta dhe familjet e tyre,sepse e kom thene dhe prap e them,se gjithcka niset qysh ne gjene.E turpshme cfare degjon kjo rini e pa perspektive ,pa pune e pa identitet.Turpi qoft mbi ta dhe familjet e tyre qe na shkaterruan kta matrapaz te lloit te vet,te mbushur me leke dhe lluks,nuk u ka mbete gje tjeter perpos SEKSIT dhe kjo nuk i kenaq me vetem ne shtrat por duan ti degjojne edhe te tjeret…phuu turpi ju mbuloft kudo pushtetaret shqipfoles,si QENI kur zgjidhet nga zingjiret dhe kap cfare i del para….

    Përgjigjiuni
    Pelqej(6) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...