Published On: 17 Shtator, 2016
Bota |

Pentagoni: Vritet ministri i Informacionit të ISIS

Ministri i Informacionit të ISIS, i cili ishte edhe një prej përgjegjësve të videove propagandistike të grupit islamik është vrarë në një sulm ajror.

Lajmin e ka konfirmuar Pentagoni të premten.

 Wa’il Adil Hasan Selman el-Fayad i njohur ndryshe edhe si “Dr Wa’il” ishte në shënjestër dhe u vra nga forcat e koalicionit pranë Raqqah të sirisë që në 7 shtator, tha zëdhënësi i Pentagonit Peter Cook në një deklaratë.

Cook tha se Wa’il ishte njëri nga “udhëheqësit më të lartë të” ISIS si një “anëtar i shquar” të këshillit të udhëheqjes së grupit terrorists.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...