Published On: 30 Maj, 2017

“Pensioni aktual, pension për vdekje të dinjitetshme

Albin Kurti – kandidat për Kryeministër të vendit, ka thënë se pensioni i moshës që është 75 euro nuk është pension për një jetë të dinjitetshme por për vdekje të dinjitetshme.

Ai në Magazina Zgjedhore në Klan Kosova tha se me Vetëvendosjen kontributet pensionale do të rriten.

“Pensioni i moshës që është 75 euro do të dyfishohet në fund të mandatit tonë”.

“Pensioni prej 75 euro është lëmoshë, s’është pension”.

Kuvendi i Gjilanit miratoi emrimin e rrugës: "Mërgimtarët e Gjilanit" në shenjë nderimi e falënderimi për kontributin e juaj për Lirinë, Pavarësin dhe Republikën! #Mirësevini n'shpi!
A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...