Published On: 28 Mars, 2016

Pengohet Kombëtarja Shqiptare

Kombëtarja e kishte programuar për tu nisur  nga Vjena për në Luksemburg, nuk ka arritur të udhëtojë drejt destinacionit të saj.

Kështu ka njoftuar Federata Shqiptare që thotë se skuadra është penguar nga procedurat e kompanisë për udhëtime “edhe pse ekipi ishte në Aeroportin e Vjenës një orë e gjysmë para fluturimit. Kuqezinjtë ishin duke u nisur për miqësoren me Luksemburgun që zhvillohet të martën në orën 20:15.

“Pasi ishte kryer procesi i prerjes së biletave për pjesën më të madhe të ekipit e delegacionit dhe kur kishin mbetur vetëm 3 persona pa u pajisur me biletë, punonjësit e kësaj kompanie, kanë ndërprerë veprimet në mënyrë të njëanshme duke mos pranuar që të presin biletat dhe të kryejnë veprimet për pjesën tjetër të ekipit. Pavarësisht këmbënguljes dhe protestave të vazhdueshme të përfaqësuesve të delegacionit shqiptar, punonjësit e kompanisë “Lux Air” që operon me kompaninë “Austrian Airlines”, nuk pranuan të bashkëpunonin, për ta zgjidhur këtë situatë dhe nuk lanë asnjë mundësi zgjidhjeje, deri në fund. Për këtë shkak, u vendos që edhe pjesa tjetër e skuadrës e cila kishte kryer veprimet, të mos hipte në këtë avion”, thuhet në njoftimin e FSHF-së.

Skuadra tani është kthyer në hotel në kryeqytetin austriak dhe nesër do të zhvillojë stërvitjet dhe do të niset në Luksemburg dhe Federata thotë se ka siguruar udhëtimin për në Luksemburg.

FSHF në fund thotë se do të ndjekë gjithë hapat ligjorë për dëmtimin moral dhe financiar që i është shkaktuar.

Kuqezinjtë të shtunën u mposhtën 2 me 1 nga Austria.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...