Published On: 14 Maj, 2016

Pejanët me 14 autobusë e 600 vetura drejt Prishtinës

Naim Sahiti, zyrtar i AKK-së në Pejë, tha për KALLXO.com se mjetet janë nisur nga fshatrat dhe qyteti i Pejës ndërsa për veturat private organizatorët kanë garantuar furnizim me karburante.

Katërmbëdhjetë autobusë dhe rreth 600 vetura të mbushura me protestues janë nisur nga qyteti i Pejës drejt Prishtinës.

Naim Sahiti, zyrtar i AKK-së në Pejë, tha për KALLXO.com se mjetet janë nisur nga fshatrat dhe qyteti i Pejës ndërsa për veturat private organizatorët kanë garantuar furnizim me karburante.

Protesta e dy partive opozitare AAK dhe Nisma është paralajmëruar të mbahet në shesin “Skënderbeu” në Prishtinë.

Organizimet për manifestimin e protestës veçse se kanë përfunduar. Bina nga ku do të mbajnë fjalime liderët partiakë tashmë është.
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...