Published On: 13 Janar, 2016

Peja sot e sfidon Levskin në Sofje

Peja sot me fillim nga ora 17:00 në Sofje të Bullgarisë është mysafire e skuadrës Levski 2014 në kuadër të xhiros së nëntë të Grupit B të Sigal Uniqa Ligës Ballkanike (BIBL).

Në duelin e parë të luajtur ndërmjet këtyre dy ekipeve në nëntor të vitit të kaluar fitore patën shënuar verdhezinjtë me rezultat 75:68.

Peja tashmë e ka siguruar vendin e parë në Grupin B me 5 fitore e 1 humbje dhe gjithsej 11 pikë të grumbulluara deri më tani dhe kalon në fazën e dytë të garave në BIBL si favorite kryesore, falë bilancit pozitiv që e ka regjistruar deri më tani.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...