Published On: 23 Janar, 2016

Peja arriti fitoren e 20 me radhë

Edhe një fitore për Pejën në Superligën e Kosovës në basketboll. Bashkimi ishte viktima e radhës që pësoi para tifozëve në palestrën “Sezai Surroi” me rezultat 80:90.

Lideri i kampionatit luajti më mirë në çerekun e parë duke shënuar 31 pikë, ndërkohë që vendasit realizuar 26 sosh.
Çereku i dytë ishte paksa më i zbehtë për numrin e pikëve (18:19), ashtu që pjesa e parë u mbyll me rezultat 44-50.
Pejanët i shënuan 26 pikë në çerekun e tretë, derisa prizrenasit vetëm 13-të, ashtu që në fund të kësaj pjesëloje diferenca ishte 19 pikë (57-76).
Përkundër angazhimit të vendasve në çerekun e fundit, ata nuk ia dolën ta përmbysnin rezultatin e Pejës.
Në këtë mënyrë me 10 pikë diferencë (80-90), pejanët regjistruan fitoren e 14-të këtë sezon dhe të 20-tën radhazi.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...