Published On: 9 Shkurt, 2016

Peci: Numrat i kishte edhe Berisha në 1997, por Shqipëria u dogjë!

Ish- ambasadori i Kosovës në Suedi, Lulzim Peci e ka goditur fort Isa Mustafën e Hashim Thaçin. Ai në një shënim në facebook duke e komentuar takimin e sotëm të dyshes qeverisëse të vendit me shoqërinë civile, tha se ky takim ishte dekurajues, raporton Gazeta Blic. Madje, Peci Isa Mustafës e Hashim Thaçit ia ka kujtuar edhe vitin 1997 në Shqipëri, kur Sali Berisha i kishte numrat, por atë kohë u kallë Shqipëria.

Shënimi i plotë i tij:

Takimin qe e organizoi sot Qeveria e Kosoves me disa perfaqesues te OJQ-ve dhe mediave ishte shume dekurajues, dhe me ka bindur se nuk ka vullnet prej saj per zgjidhje me dialog te krizes se tanishme politike. Le te kujtojme faktin se “numrat” i ka pasur edhe PD e Salih Berishes me 1997, por ku perfundoi Shqiperia asokohe? Qeveria duhet te ndal perdorimin e gjuhes inflamatore qe po thellon krizen dhe te mos e kamuflon mosvullnetin per dialog me pjesemarrje ne takimet e thirrura nga Presidentja. Opozita duhet te perfundoj me perdorimin e dhunes, sado sporadike qe mund te jete, dhe te mos i refuzon takimet e thirrura nga Presidentja. Na beni te ju besojme se te dyja palet jeni per zgjidhje politike dhe shmageni tragjedine qe po i kanoset vendit. Ky eshte borxhi me i vogel qe ia keni qytetareve te Kosoves.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...