Published On: 3 Shkurt, 2016

PE diskuton sot rezoluten për Kosovën dhe Serbinë

Parlamenti Evropian diskuton sot në Strasburg lidhur me projektrezolutat për Kosovën dhe Serbinë – ndersa projektrezolutat pritet të votohen nesër.
Sot në Strasburg Parlamenti Evropian, diskuton projektrezolutat për Kosovën dhe Serbinë. Ndërkaq, votimi i tekstit të rezolutave bëhet nesër, transmeton B92.
Në projektrezolutën për Kosoven përshëndetetet nënshkrimi i marrëveshjes së MSA-së, pastaj Marrëveshja për normalizimine marrdhëneive mes Kosvoës dhe Serbisë dhe marrëveshja për themelimin e Asopciacionit të komunave me shumicë serbe.
Gjithastu, aty i bëhet thirrje pesë vendeve që nuk e kanë njohur akoma Kosovën, ta bëjnë këtë, pasi kjo do ti ndihmonte forcimit të stabiliteti dhe paqes në rajon.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...