Published On: 2 Mars, 2016

PDK mbledhet pa Hashim Thaçin. Kadri Veseli merr timonin e Partisë më të madhe në Kosovë!

Partia Demokratike e Kosovës ka mbajtur mbledhjen e parë pas zgjedhjes së Hashim Thaçit President. Kadri Veseli, zëvendëskryetari i PDK-së ka drejtuar mbledhjen, ku u vendos që Këshilli Drejtues i partisë të mblidhet më 9 mars. Tashmë pritet që së shpejti në këtë parti të fillojë procesi i brendshëm zgjedhor dhe sipas gjase do të jetë Veseli ai që do ta merr drejtimin e kësaj partie.

Përndryshe në njoftimin e kësaj partie për takimin e sotëm thuhet se “Partia Demokratike e Kosovës mbajti mbledhjen e parë pas zgjedhjes së Hashim Thaçit, President i Republikës së Kosovës. Mbledhjen e kryesoi zv. kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli.

Kryesia e PDK-së përgëzoi të gjithë deputetët që morën pjesë në procesin e votimit të presidentit, si dhe qytetarët të cilët dëshmuan kulturë demokratike dhe maturi. Në mbledhje u vendos që më 9 Mars të mbahet mbledhja e Këshillit Drejtues të PDK-së, ku do të jepen orientimet e punës së mëtejme të gjitha strukturave të partisë”, përfundon njoftimi i PDK-së.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...