Published On: 22 Shtator, 2016

PDK kërkon kthimin e familjeve të dëbuara nga banesat në lagjen “Dardania”

  • Seanca plenare e paraparë të mbahet sot në Kuvendi e Kosovës sapo ka filluar.

Deputetja e PDK-së në Kuvendin e Kosovës Xhevahire Izmaku, në pikën e parë të rendit të ditës, deklarimi i lirë, ka kërkuar që banorët e larguar nga banesat e lagjes “Dardania” në Prishtinë të kthehen në banesat nga të cilat u dëbuan para tri ditësh.

Ajo kërkoi që të gjendet zgjidhje edhe për banues të tjerë që kanë “status të ngjashëm banimi “ dhe ka premtuar për ta një rregullativë ligjore.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...