Published On: 7 Maj, 2016

PDK e ka gati deklaratën politike ku Veseli konsiderohet kryetar (Dokument)

Partia Demokratike e Kosovës ende pa filluar Konventa e  Shtatë  tashmë veç e ka të gatshme një deklaratë politike në të cilën Kadri Veseli konsiderohet kryetar i PDK-së, ndonëse ai ende zyrtarisht nuk është zgjedhur.

Në këtë deklaratë të siguruar nga Klan Kosova thuhet se “PDK i uron Kadri Veselit zgjedhjen Kryetar i Partisë Demokratike të Kosovës, si dhe njëherit i ofron mbështetjen e plotë të të gjitha strukturave”.

 Në pikën e parë të deklaratës po ashtu urohen edhe simpatizantët dhe strukturat për zgjedhjen e kryetarit të ri.

FOPTOY

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...