Published On: 10 Shtator, 2016

PDK e Ferizajt: Sot do ta publikojmë një skandal

Partia Demokratike e Kosovës dega në Ferizaj sot, e shtunë, nga ora 11:00 do të mbajë një konferencë për media, njofton Klan Kosova.

Siç thuhet në njoftimin e kësaj dege të PDK-së, ata do të publikojnë dëshmi që përfshinë edhe dokumente që do të faktojnë një skandal në Komunën e Ferizajt.

Konferencën për media e kanë emëruar “A do të mund të ndalë prokuroria këtë Kryetar”, duke aluduar në të bëmat e kryetarit aktual nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Muharrem Svarqa.
 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
 1. fery thotë:

  Ne fillimvitet e 90-ta,gjate nji bisede me nji serb nga Vojvodina qe kishte ardhur ne Prizren me detyre tregetie , me tha se, pse ju shqiptaret nuk po e mbani paster qytetin e juaj te bukur Prizrenin…?
  I thashe se kete pyetje ai duhej te ia bente vllezerve te tije serb mbasi, shqiptaret jane te debuar nga puna dhe jane jashte jetes institucionale, i thashe edhe te shkoje te kryetari i KK te Prizrenit i cili ponjashtu ishte serb dhe te ia beje kete pyetje….!
  Serbi u ndale pake dhe mu drejtua me keto fjale.. Ndegjo me tha…vllezrit e mije serb jane qyshe jane por papastertine dhe berllogun po e bene shumica shqiptare dhe vazhdoi se…mua po me vjene keqe per ju shqiptaret kure te vijne vllezrit e juaj ne pushtet…Kure vllezrit e juaj shqiptar te vijne ne pushtet ju nuke do te dini kah do te ia mbani…sepse , keto papastertira dhe berllogje ne qytet po i bene shumica shqiptare andaj , pa marre parasysh kushe eshte ne pushtet , berllogun duhet ta pastroje ai ose ata qe e bejne dhe , nese ju shqiptaret logjikoni keshtu,se kushe eshte ne pushtet duhet ta pastroje qytetin atehere, kure te vini ju shqiptaret ne pushtet, Kosova do te behet nji deponi e madhe mbeturinash.Pase luftes mu kujtua biseda qe kisha be shume vite me para me serbin.
  Mu kujtuan fjalet e serbit vojvodinas mbase 1999 kure ne shqiptaret erdhem ne pushtet dhe filluam ta menaxhojme dhe udheheqim Kosoven .Mu kujtua se si menjiher Kosova u shendrua ne nji deponi te madhe mbeturinash sepse , vete mbeturinat dhe berllogu ishin ne krye te shtetit dhe nga 1999 skandalet dhe pislleqet qe po i servohen opinionit shqiptar s kane te ndalur

  Përgjigjiuni
  Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...