Published On: 24 Shkurt, 2016

PDK bënë thirrje që në mënyrë të organizuar të festojnë në Prishtinë zgjedhjen e Thaçit president

Dega e PDK-së në Malishevë sot ka mbajtur mbledhje të udhëhequr nga kryetari i degës, Isni Kilaj ku të pranishëm ishin edhe kryetarët e të gjitha nëndegëve si dhe këshilli drejtues i degës.

Sipas komunikatës së kësaj dege, ata i kanë dhënë mbështetje të fuqishme kandidatit për President të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçit.

“Në këtë takim u dakordua që me datën 26.02.2016 (e premte) të udhëtojmë në mënyrë të organizuar në Prishtinë për të festuar zgjedhjen e Presidentit të Ri të Republikës së Kosovës. Me këtë rast i ftojmë të gjithë simpatizantët e Partisë Demokratike të Kosovës dega në Malishevë si dhe të gjithë qytetarët e Komunës së Malishevës që me datë 26.02.2016 ditë e Premte në ora 09:00 nga stacioni i Autobusëve në Malishevë të vazhdojmë për në Prishtinë për të FESTUAR zgjedhjen e Presidentit të Republikës së Kosovës”, thuhet në njoftimin e kësaj dege. /Indeksonline/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...