Published On: 6 Shtator, 2016

PD nxjerr “artilerinë e rëndë” në Dibër (Foto)

Fushata për Bashkinë e Dibrës është në fazën e saj kulmore.

Kandidati i Partisë Demokratike Sherefedin Shehu, përballet me rivalin e tij Muharem Rama, i mbështetur nga mazhoranca qeverisëse.

Por PD-ja duket se tashmë po nxjerr në bazë disa nga deputetët e saj më të rëndësishëm në këtë betejë të rëndësishme elektorale, që është një test përpara zgjedhjeve Parlamentare të 2017-s.

Pasi kreytari Basha u ul gju më gju me dibranët disa ditë më parë, sot në terren janë parë deputetet Majlinda Bregu dhe Albana Vokshi.

Bregu, e cila ka qenë ministre e Integrimit gjatë pjesës më të madhe të 8 viteve që PD qeverisi vendin nga 2005 më 2013, befas ka bërë një zbulim që me sa duket nuk e kishte vënë re gjatë kohës kur ajo mbante ofiqin ministror, por me sa duket, do të jetë një fenomen që papritmas ka ardhur bashkë me “Rilindjen”.

Shkruan e tronditur Bregu: “Rralle kisha pare nje rruge- bulevard plot me burra e djem qe ecnin duke vrare kohen e te papunit. E po aq rralle kam takuar nje grup te madh me gra me kurajo per te mos i lene femijet te bejne xhiro ne deshperim! Ne DIBER! Atje ku do te votohet me dt. 11 Shtator per Kryetarin e Bashkise. Me gra e vajza te qarta se keto tre vjet jetojne me keq se dje dhe nese vazhdohet keshtu e nesermja do jete edhe me e veshtire. Asnje Kryetar Bashkie nuk garanton qe njerezit do te jetojne pa halle, por te jete ne sherbim te njerezve per te lehtesuar hallet e perditshme e ka te vetmin detyrim qe ata i kerkojne. Uroj qe dibranet te kene vendosur pavaresisht deshperimit dhe pazareve qe gelojne, te votojne te djelen, Sherefedin Shehu!”/Mapo.al

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...