Published On: 20 Janar, 2016

PD nis përgatitjet për zgjedhje të parakohshme

Pas zgjedhes së kryetarit të Forumit Rinor të PD, eshte hapur procesi i zgjedhjeve të drejtuesve të forumit në të 53 deget e saj.  Kryetaret do të zgjidhen nga anëtarsia me parimin një anëtar një votë, standard i vendosur për herë të parë nga Partia Demokratike.

Sot kryetari i Partise Demokratike Lulzim Basha ka zhvilluar një takim me grupet e punës që do të organizojnë zgjedhjet ne forumin rinor. Burime brenda Partise Demokratike bëjnë me dije se Basha ka theksuar se këto zgjedhje do t’i japin një tjeter leksion demokracie politikës shqiptare si dhe ka kërkuar nga forumi rinor nxitjen e sa me shumë të rinjve për t’u bërë pjesë e Partise Demokratike.

Basha ka kërkuar nisjen pa humbur kohë të zgjedhjeve në mënyre që të rinjtë demokratë së bashku me ata shqiptarë të jenë gati për të hapur një rrugë të re shprese dhe zhvillimi për vendin.

Paralelisht po vijon puna per riorganizimin e PD, seksioneve dhe grup seksioneve.

Ndërkohe po sot departamenti i transporti  dhe infrastruktures në Partine Demokratike ka bere prezantimin e brendshem te platformes.

Urdhëri i shpërndarë nga kryetari Basha për pershpejtimin e punes si për riorganizimin e partisë ashtu edhe për përfundimin e patformes qeverisëse lidhet sipas burimeve pranë kesaj partie me zhvillimin e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare në vendin tonë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...