Published On: 5 Janar, 2016

PD mohon udhëzimin e Bashës drejtuar strukturave

Partia Demokratike mohon që nga kreu i saj Lulim Basha të ketë dalë ndonjë udhëzim në lidhje me organizimet në degët e kësaj partie, apo në organizatat partnere, të cilat janë LDG dhe FRPD.

Nisur edhe nga lajmet e emetuara në disa media, burime zyrtare nga PD theksojnë se nuk ekziston asnjë udhëzim i kreut demokrat Lulzim Basha, përvec një kërkese që ai bëri në një mbledhje të zhvilluar disa javë më parë që PD duhet të mbyllë të gjitha zgjedhjet për të qenë e gatshme për një betejë të mundshme elektorale.

Burimet sqarojnë se kjo është një pjesë e fjalës së mbajtur në mbledhjen e kryesisë së PD nga Basha dhe jo një udhëzim me shkrim.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...