Published On: 9 Shtator, 2016

PD mbyll fushatën në Dibër, Basha: Rama varrosi Rrugën e Arbrit

Pak orë pas të majtëve edhe Partia Demokratike mbylli fushatën në Dibër.

Gjatë fjalës së tij duke u përkuar dibranëve votën për Sherefedin Shehun, kreu i kësaj force politike, Lulzim Basha deklaroi se fitorja në Dibër do t’i paraprijë fitores së madhe në zgjedhjet e vitit të ardhshëm.

“Le të fillojmë nga Dibra ndryshonin që do ta çojmë në gjithë Shqipërinë. Së bashku do të fitojmë zgjedhjet e vitit të ardhshëm dhe do të kthejmë pushtetin në duart e qytetarëve”, u shpreh kreu i PD-së.

Ai akuzoi kryeministrin Edi Rama se i ka dhënë liri krimit të bëjë çdo gjë në Shqipëri, ndërsa kujtoi thirrjen e ambasadorit amerikan për të larguar të dyshuarit për keqpërdorime nga Parlamenti.

“Dje ambasadori i SHBA-ve bëri thirrje që të largojmë vrasësit e trafikantët nga Parlamenti. Rama ia ka dhënë liri krimit të bëjë çdo gjë, kriminelët e kanë kapur shtetin”, tha Basha, duke shtuar se dibranët duhet të zgjedhin Sherefedin Shehun për kryetar të bashkisë.

“Shehu nuk do jetë peng i grupeve kriminale dhe biznesmenëve të pangopur dhe Dibra nuk do të jetë kurrë plaçkë e Edi Ramës.

Ai ka ardhur këtu dhe është ulur këmbëkryq, duke shtuar varfërinë, duke rritur çmimin e energjisë elektrike, duke iu rritur faturat, taksat, duke iu rritur barrën e rëndë që çdo familjar deri në momentin kur nuk e sheh në sy fëmijën e vet. Mbylli universitetin. Mbylli projektin e rrugës së Arbrit, e varrosi atë, duke lënë mbi 100 mijë dibranë në izolim dhe në harresë. E ndaloi projektin sepse nuk i interesonte Dibra. Donte vetëm të merrte milionat e qeverisë kineze, ai dhe vetëm ai.

Bëri plane në hotelet luksoze të Stambollit me avionët privatë të Arben Ahmetajt për Skavicën, pa pyetur askënd. Sepse do të përmbysë dhe të zhvendosë gjysmë e dibranëve nga pronat e tyre dhe t’i çojë refugjatë. Cili dibran nuk e di se ai i jep Bashkisë së Dibrës edhe kur kryetarin e kishte të zgjedhur vet 4 herë më pak para në vit se sa ç’i jep Sadri Abazit, pesë herë më pak në vit se sa shpenzon për avionët privat.

Asnjë lopatë dhe nuk e lëvizi për Rrugën e Arbrit, kontratën e kishte mbi tavolinë.

Erdhi sot me gënjeshtra ordinere që nuk i meriton t’i dëgjojë asnjë shqiptar dhe aq më pak dibranët. 12 herë e premtoi por e prishi se ju prish pazari. Nuk ka lekë për Dibrën sepse lekët për Dibrën bëhen rrush e kumbulla nga një njeri i vetëm, me paratë e të cilit do të merrnin ndihmë ekonomike të gjithë banorët e Dibrës.

I bëj thirrje çdokujt që nuk është mendje ndarë; mos u gënjeni nga propaganda. Ata që sot duan t’ju blejnë votën apo t’ua marrin me dhunë, do t’ju marrin me dhunë gjithçka që keni. Ata do t’ju nëpërkëmbim. Ata që sot nuk duan t’ju lënë të zgjidhni me vullnetin e lirë, nuk do t’ju lënë asgjë”, tha Basha.

Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Loading...