Published On: 21 Janar, 2016

PD kërkon vendosjen e shtatores së Ibrahim Rugovës në Tiranë

Kerkohet vendosja e shtatores së Ibrahim Rugoves ne Tirane Kerkohet vendosja e shtatores së Ibrahim Rugoves ne Tirane
Partia Demokratike ka depozituar në Kuvend projekt-rezolutën “Për nderimin dhe mirënjohjen e thellë nga Republika e Shqipërisë për figurën e Presidentit Ibrahim Rugova” në 10-vjetorin e vdekjes.

PD-ja, në përkujtim të rolit dhe figurës së Rugovës, kërkon vendosjen në një nga sheshet kryesore të qytetit të Tiranës të shtatores së ish-presidentit të Kosovës.

Me iniciativën e Lulzim Bashës dhe me kontributet vullnetare të qytetarëve të Tiranës, që prej majit 2014 është realizuar dhe është gati shtatorja e Presidentit Rugova.

Shtatorja është vepër e skulptorit Idriz Balani dhe do të përjetësojë mirënjohjen e kryeqytetasve dhe mbarë kombit për veprën e tij të pavdekshme.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...