Published On: 16 Janar, 2016

Payet krahasohet me Ozilin

  • Ish-mesfushori i Anglisë, Paul Merson, ka pohuar se sulmuesi i West Ham Unitedit, Dimitri Payet është lojtar i mirë sa Mesut Ozili i Arsenalit.

Ozili po kalon në formë të mirë sivjet, duke asistuar 16 herë në 20 paraqitje për londinezët. Ndërkohë, Payet ka realizuar gjashtë gola dhe katër asistime në 13 paraqitje.

“Dimitri Payet është një lojtar i mirë. Mund të shihni se West Hamit i mungoi ai. Për mendimin tim ai është i mirë sa Mesut Ozili. Do të befasohesha nëse ai do të mbetej në West Ham edhe sezonin e ardhshëm sepse të gjithë do ta kërkojnë”.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...