Published On: 12 Qershor, 2016

PATRIOTIZMI DHE TOPI

Gëzim Muçolli

Të gjithë ata që po i shajnë lojtarët shqiptarë të ekipit zvicrran janë njerëz të pavlerë dhe të hallakatur.
Ajo që kuptohet prej tyre është se nuk e dinë dhe as që do ta mësojnë kurrë se çka është sporti.
Ajo që është edhe më keq , frustrimi i tyre tregon se as kur kanë qenë të vegjël nuk kanë luajtur ndonjëherë me top. Sepse po të kishin luajtur do t’u kishte ndodhur që per kundërshtarë ta kishin pasur vëllaun , djalin e axhës, fqiun apo shokun më të mirë. E per të dhënë gol dikush edhe e ka rrëzuar tjetrin nëpër fushat e pluhurosura ku luhej me top.
Ju lumtë lojtarëve kuqezi në veshje sportive si dhe lojtarëve zvicerranë me zemër kuqezi që luajtën në mënyrë profesionale edhe pse para presionit më të madh e të pakuptimtë të antipatriotizmit dhe hallakatjes shqiptare.
Topi mbetet prap i rrumbullakët.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...