Published On: 11 Janar, 2016

Pato shumë afër Liverpoolit

Alexandre Pato pritet që shumë shpejtë të bëhet futbollist i Liverpoolit.

Sulmuesi brazilian është shumë pranë rikthimit në Evropë, pasi siç raportojnë mediat në Itali, ai ka arritur marrëveshje me gjigantin anglez, Liverpool.

Lajmin e ka konfirmuar edhe gazetari italian Alfredo Pedulla, i cili është një specialist në transferimin e futbollistëve. Sipas tij, Pato ka zgjedhur Liverpoolin para ofertave nga Kina, transmeton KosovaPress.

Një meritë të madhe në këtë marrëveshje kanë edhe dy brazilianët e skuadrës angleze, Philippe Coutinho dhe Roberto Firmino të cilët e kanë ndihmuar Paton që të vendosë të transferohet në ‘Anfield’.

Pato ka luajtur për katër sezone me Milanin, dhe në 102 paraqitje, ka realizuar 50 gola me ‘Rossonerët’.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...