Published On: 12 Janar, 2016

Pasuria e politikanëve s’ka të “sosur”, përgjimet nxjerrin emrin e njërit nga ta që blinte minierë ari në Afrikë

12510484-941519539219048-235671920184165090-n (1)1005897-941519535885715-5614741510931232771-n

“…Gjate pergjimit te kryer nga prokuroria me vendim gjykate bie ne sy fakti qe biznesmeni flet me politikanin per te shkuar ne Zvicer dhe te mbyll nje skandal per blerjen e nje miniere ari ne Afriken e Jugut, i cili eshte zbuluar nga media zvicerane….interesante ne fakt, si nuk u ndahet shpirti nga floriri ketyre politikaneve tane, kudo qe ai gjendet, nga Afrika e Jugut deri ne tunelet e Qafe Krrabes…..

Dhe tjetra, me K eshte biznesmeni, me V eshte politikani.

E kam degjuar ne parlament nje politikan goxha te rendesishem dhe disa miq te tij deputet qe te bertasin deri ne kup te qiellit se nuk e njohin kete biznesmenin dhe se nuk ka asnje lidhje me te. Por nese lexoni biseden e pergjuar mes tyre, ne 10 fjalet e para, fjala vella eshte perdorur plot 4 here. Mbase nuk e di mire cili politikan e perdor kaq dendur kete fjale, aq sa edhe vlonjatet do ta kishin zili, por cilido qofte nuk mund ta mohoj se jo vetem njihet po ka alamet miqesie me biznesmenin ne fjale,” shkruan Hoxha. /MAPO

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...