Published On: 29 Mars, 2016
Bota |

Pasi mbylli gazetën Zaman, Erdogani kërkon ta censurojë edhe një televizion gjerman

Pasi televizion gjerman NDR transmetoi një material dy minuta, ku ironizohej presidenti turk Erdogan, ky i fundit thirri në një takim urgjent ambasadorin gjerman në Ankara.

Mësohet se presidenti turk ka kërkuar nga diplomati gjerman që ky material të bllokohet.

Në materialin satirik ironizohej duke shformuar emrin e Erdogan dhe më pas thuhej se nëse

“Nëse je gazetar dhe thua ndonjë gjë kundër Erdogan, përfundon në burg”. Me sa duket, Erdogan kërkon të censurojë edhe mediat përtej vendit të tij. Kujtojmë që aksioni i fundit i presidentit turk kundër mediave, ishte mbyllja e gazetës më të madhe opozitarë në vend, “Zaman”.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...