Published On: 26 Maj, 2016

Pas tij do t’vijnë edhe tjerë zagarë!

Sefedin Krasniqi

SPLEEN

 1. Shnosh more, ka edhe ma keq,
  Një gjest i shëmtuar dhe për dreq,
  Sot Rugova vdiq vërtetë,
  Mbane veten rugovistë-pak dinjitet!
 2. Bëhuni të fortë kur është më së vështiri,
  N’vizitë shkoi sot, krimineli, te i miri
  Familja Rugova ndihuni “krenar”,
  Pas tij do t’vijnë edhe tjerë zagarë.
 3. Secili do t’i laj gjynahet vetë,
  Specialja s’po dihet kë do ta prekë,
  “Bira e minit 300 e ca grosh”
  Mirë pati thënë një tjetër sarhosh!
 4. Një foto bashkë me Kadriun n’mes,
  Ta qes në Facebook, a mos ta qes?
  Familje e buzëqeshur me zemër plot,
  Shpresoj Rugova t’mos jetë mbyt’ n’lot!

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...