Published On: 14 Maj, 2016

Pas skandalit, Tefta e sheh të arsyeshme ti kërkon divorcin Shukriut: S’është hera e parë…

Duket se telashet nuk kanë mbaruar për ish-Kryebashkikun e Dibrës, Shukri Xhelili, baba i dy djemve. Pas video-skandalit ku tregohej se i jepte vendin e punës në këmbim të favoreve seksuale një 20-vjeçareje, gjë që i kushtoi postin e kryebashkiakut të Dibrës, dhe pas talljes publike që pësoi në rrejtet sociale si pasojë e incidentit me brekët (i kishte të grisura), ka ardhur edhe goditja e tretë për Shukriun.

Burime të besushme nga Dibra bëjnë të ditur për “360gradë.al” se, Tefta, gruaja e tij, që nga të gjithë në Dibër njihet si truri i fushatës elektorale të Shukriut dhe kuratorja kryesore e imazhit të tij, nuk ka mundur ta durojë turpin dhe është e vendosur t’i kërkojë divorcin bashkëshortit që e turpëroi publikisht.

Madje Tefta nuk ka dëgjuar as mikeshat e saj, një grup grash dibrane që i kanë kërkuar që ta falë Shukriun. Por diçka tjetër duket se qëndron pas kësaj kërkese divorci të Teftës.

Burimet theksojnë se, ndoshta kjo nuk është hera e parë që Shukriu e tradhëton Teftës. Megjithëse ajo ka mundur t’ia falë herët e tjera, por këtë radhë turpi publik ka qenë shumë më i madh sesa ajo mund të durojë.

Burimet theksojnë se, edhe kur ka qenë Drejtor i Sigurimeve, Shukri Xhelili, ka pasur histori me një vajzë që e kishte punësuar aty dhe e mbante si të dashur, të cilën e mori edhe në Bashkinë e Dibrës, pasi u zgjodh kryetar.

Xhelili shkonte shpesh në Dibër të Madhe dhe se nuk gjendej asnjëherë në zyrë, madje as në ditët e enjte, kur kishte pritje me popullin. Mësohet se familjarët e ish-kryebashkiakut janë izoluar në shtëpi dhe nuk kanë vajtur as në punë dhe as nuk janë prononcuar.

Duket se të gjitha këto kanë detyruar bashkëshorten e 56-vjeçarit, Xhelili, që të marrë këtë masë drastike./360 Gradë/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...