Published On: 27 Prill, 2016

Pas Silvas, Barcelona transferon edhe një yll tjetër nga PSG?

  • Barcelona ka shfaqur interesim edhe për mbrojtësin tjetër të Paris Saint Germain, Marquinhos

Përveç Thiago Silvas, nga Paris Saint Germain në Barcelonë pritet të transferohet edhe mbrojtësi tjetër brazilian, Marquinhos.

Sipas gazetës sportive katalune, Sport, ish lojtari i Romës pëlqehet shumë nga drejtuesit blaugranas, por në këtë operacion gjithçka do të varet nga dëshira e Paris Saint Germain, nëse do të heqë dorë apo jo nga braziliani.

Është e sigurte që në verë te Barcelona do të ketë një revolucion në repartin e mbrojtjes sepse plot 6 lojtarë të prapavijës pritet të largohen.

Kështu Dani Alves, Thomas  Vermaleen, Marc Bartra, Aleix Vidal, Adriano dhe Douglas me shumë mundësi do ti japin lamtumirën Barcelonës, për tu bërë vend prurjeve të reja.

Të sigurt qëndrimin e kanë vetëm Ferard Pique, Javier Mascherano, Jordi Alba dhe deri diku Jeremy Mathieu. /Express/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...