Published On: 18 Qershor, 2016

Pas SHQIPTARI.EU edhe Naim Maloku kërkon arrestimin e Murat Mehës

Pak orët pas botimit të artikullit të Gazetës Online SHQIPTARI.EU me titull “Të arrestohen për tradhti kombëtare Hashim Thaçi, Isa Mustafa, Murat Meha, Kadri Veseli… shitjen e territorit Malit të Zi” ka reaguar  edhe ushtaraku dhe politikani Naim Maloku, duke kërkuar dënimin e atyre që tradhtuan në procesin e caktimit të kufijve me Malin e Zi, ku Kosova humb 8230 hektarë tokë.

Ai ka thënë se akuza ndaj tij duhet të jetë për tradhti kombëtare.

“ Po dalin do zera qe Murat Meha te jepe doreheqje!!! JO DOREHEQJE! Murat Meha se bashku me nenshkruesit e Marveshjes per Demarkacionin. TE ARRESTOHEN me akuze: Për tradhti Kombëtare”, ka shkruar Maloku.

Murat Meha vazhdimisht është deklaruar se s’ka asnjë faj pse është vendosur kufiri me Malin e Zi në pikat që janë marrë vesh dy shtetet. Ka thënë se kështu shkruhet në dokumentet që kanë pasur dy komisionet ndërshtetërore.

Pavarësisht kësaj, edhe zyrtarët tjerë, kanë kërkuar shkarkimin e Mehës dhe rithemelimin e një komisioni për të shënuar vijën e re kufitare me Malin e Zi.
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...