Published On: 31 Janar, 2016

Pas nipit të diktatorit Hoxha, edhe nipi i Shefqet Peçit kapet me drogë

Pas nipit te shokut Enver Hoxha, Ermalit te arestuar per tarfik ndërkombëtar droge edhe nipi i një tjetër
udhëheqësi te lavdishëm te PPSH-se dhe revolucionit komunist ,Shokut Shefqet Peçi, kapet me trafik droge ne Turqi. Ai është nënkryetari i Forumit Eurosocialist FRESH , Artur Micko, njëkohësisht edhe drejtor i Shërbimit Kombëtar të Punësimit .

Një sasi e konsiderueshme droge është gjetur nga Policia Kufitare e Turqisë në autobusin, që transportonte 40 anëtarë të Forumit Rinor Socialist Shqiptar me ne krye nipin e shokut Shefqet Peci, Artur Mickon .

Autobusi ishte nisur nga Tirana në drejtim të Stambollit, duke kaluar më parë mes për mes Greqisë. Droga është zbuluar në pikën doganore të Ipsala-s, që ndodhet në kufirin mes Greqisë dhe Turqisë. Arturi është djali i gjyqtarit Arben Micko nipi i ish drejtuesit te larte te diktaturës komuniste Shefqet Peci
Siç duket trafiku i drogës eshke bere biznesi kryesor i djemve dhe nipave te bllokut komunist një pjesë e mire e te cilëve janë sot drejtues te larte te PS-se dhe qeverise si rasti ne fjalë ! Kultivimi , prodhimi e trafiku i drogës ka qene një nga bizneset e mëdha te pa ligjshëm te diktaturës qe me sa duket është transferuar breza pas breza nga gjyshërit te djemtë e nipat.

S’keni parë gjë akoma!

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Zyfer Caco thotë:

    Sa lehtë e kini që dy nipa apo stërnipa të ish udhëheqësve komunistë ta identifikoni sistemin soc. me drgmmenë. Po kështu nuk mbulohen bëmat tuaja dhë fëmijëve të politikanëve e pushtetarë 26 vjeçarë që e kthyet vendin në Kolumbinë e Ballkanit. Është e natyrshme që etja për pasurim të paligjshëm të prekë dhe ndo një pinjoll të ish udhëheqësve të asaj kohe, por kjo është joshja dhe futja në këtë rrugë të ndonjërit nga ju, që ta përdorni për propagandë kundër atij sistemi dhe të justifikoni maskarallëqet tuaja1

    Përgjigjiuni
    Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...