Published On: 23 Shkurt, 2016

Pas Metës, “Zëri i Amerikës” vë në siklet edhe Beqen. I ndërpret fjalën kur po fliste për konçensionet

Studio e “Zërit të Amerikës” ishte e vështirë jo vetëm për kryeparlamentarin Ilir Meta, por edhe për ministrin e Shëndetësisë, Ilir Beqaj.

Sot ai ishte i ftuar për të folur për shëndetësinë dhe konçensionet e dhëna nga qeveria shqiptare, por jo gjithçka shkoi mirë.

Gazetarja dhe më pas regjia i kanë ndërprerë fjalën, kur Beqaj tentoi t’i shmangej pyetjes për akuzat për korrupsion.

Ministri i mësuar me studiot në Tiranë, tentoi të bënte të njëjtën gjë edhe tek “Zëri i Amerikës”, duke u fshehur pas shpjegimeve të gjata e të mërzitshme, thjesht për të fituar kohë që të shmangte një përgjigje konkrete.

Beqaj po fliste për koncesionet e hemodializës, sterilizimit  dhe“chek up”-it, por gazetarja ia preu shkurt duke i thënë: “Ju nuk iu përgjigjët pyetjes time, më vjen keq jemi në minutin e fundit dhe mua më duhet ta ndërpresë”/lapsi.al

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...