Published On: 10 Janar, 2016

Pas markës së celularëve Nokia, ja cila tjetër do të zhduket

Pas Nokias do të zhduket edhe Motorola, një tjetër pioniere e telefonisë që ishte e famshme në vitet ‘90. 

Lenovo, kompania kineze që e bleu markën nga Google në vitin 2014, ka vendosur që duke nisur nga ky vit në mënyrë graduale do të zhdukë diçiturën Motorola nga aparatet e saj.

Njësoj siç bëri Microsoft pasi bleu kompaninë e famshme finlandeze, Nokia, që tani tani parashikon të rikthehet sërish me një linjë të re smartphone-sh.

“Marka Motorola do të eliminohet gradualisht dhe do të fokusohemi mbi Moto-n”, shpjegoi Rick Osterloh, shefi i operacioneve në i Lenovo-s.

Ky i fundit tha se kompania po i bashkon bizneset e saj celularë nën markën e vetme Lenovo. Do të lindin dy linja: Moto që do të jetë e destinuar për produktet e cilësisë së lartë dhe Vive për ata të fashës së mesme dhe të ulët.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...