Published On: 14 Janar, 2016

Pas letërnjoftimeve, plas skandali me 70 mijë patent shoferi

Rreth 70 mijë formularë duplikatë për patentë shoferi janë gjetur në depot e MPB-së, deklaroi sot Ministri i punëve të brendshme, Oliver Spasovski.

Në një konferencë shtyp ai theksoi se, këto formularë janë gjetur në depot e MPB-së dhe se ky skandal ka ndodhur në kohën kur me MPB ka udhëhequr Nikolla Gruevski.

Sipas ministrit Spasovski, ka indikacione për aferë kriminale me të dhëna personale dhe thithje të miliona eurove në mënyrë joligjore.

Gjithashtu, Oliver Spasovski bën të ditur se është formua komision që ka verifikuar depon e MBP-së dhe është vërtetuar se këto formularë nuk janë të regjistruar në kompjuterët e MPB-së. (INA)

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...