Published On: 2 Shtator, 2016

Pas këtyre bukurive që ka, Mali i Zi i do edhe ato të Kosovës?! (Foto)

Edhe pse sa çereku i Shqipërisë në sipërfaqe dhe në popullsi, Mali i Zi ka një natyrë të mbajtur më mirë dhe një kulturë më të vjetër në turizëm.

Fjala bie, në këto foto dallohen liqene si ai i Lurës në Shqipëri, plot me pisha dhe si pasqyra, me ndryshimin e vetëm se ky peizash në Lurë tashmë është vetëm një vëgim, si pasojë e barbarisë me mjedisin këto 25 vjet.

Përpos mrekullive të veta natyrore, është normale që Mali i Zi nuk po nidhet lidhur me marrëveshjen e demarkacionit me Kosovën, sepse është e qartë se ai përfiton nga ajo, dhe i merr Kosovës edhe një pjesë të mrekullive të bjeshkëve të saj./Mapo.al

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...