Published On: 3 Maj, 2016
Bota |

Parukieri i presidentit francez me pagë mujore 8.000 eurosh

Gazetarët francezë Aziz Zemour dhe Stephanie Marteau, të cilët në librin “Elysee Off”, kanë folur për pagat në Pallatin Elize në Paris, theksuan se parukieri i presidentit francez François Hollande kishte pagë mujore prej tetë mijë eurosh.

Zemour dhe Marteau, siç transmeton AA, sqaruan se parukieri Olivier Benhamou ka punuar në pallatin në kohën kur partnere e Hollande ishte Valerie Trierweiler.

Libri, në të cilin të dhënat i referohen deklaratave të ish-punonjësve të Pallatit, theksohet se parukieri, në krahasim me makiazhistin, në pallat nuk ka punuar me orar të plotë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...