Published On: 7 Tetor, 2016

Partitë, të pavendosura për propozimin e Gashit e Osmanit

Subjektet politike janë të pavendosura në lidhje me propozimin e dy deputetëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Vjosa Osmani dhe Arben Gashit, për zgjidhjen e problemit të demarkacionit të kufirit me Malin e Zi.

Osmani dhe Gashi kanë propozuar që të arrihet një marrëveshje mes subjekteve politike, marrëveshje kjo e cila pastaj do të shndërrohej në rezolutë të Kuvendit, në mënyrë që institucionet e Bashkimit Evropian të votojnë për liberalizimin e vizave me kusht që ky vendim të hyjë në fuqi pasi të ratifikohet Demarkacioni. Megjithatë subjektet politike duket se ende nuk kanë qëndrime të prera nëse do ta mbështesin këtë propozim.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...