Published On: 14 Maj, 2016

Partia FJALA në përvjetorin e masakrës së fshatrave të Pejës

Në përvjetorin e masakrës së fshatrave të Pejës: Qyshk, Zahaq, Llabjan e Pavlan, kryetari i partisë FJALA, Gëzim Kelmendi dhe disa përfaqësues të kësaj partie vizituar varrezat e dëshmorëve dhe u takuan me familjarët e të vrarëve.

Forcat serbe e zhvilluan këtë masakër për 14 maj 1999 dhe lanë të vrarë mbi 100 civil të vrarë, njofton Klan Kosova.

 Kjo parti vlerëson  se kjo masakër është dëshmi e qarët për krimet dhe terrorin e forcave serbe që u krye mbi popullatën civile të Kosovës.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...